Prečo...?

Autor: Tadeáš Jacko | 5.6.2011 o 19:41 | (upravené 5.6.2011 o 22:59) Karma článku: 4,85 | Prečítané:  753x

Mnohí sa pýtame „Prečo“? , lebo nevieme nájsť odpoveď. Prečo sa dejú toľké katastrofy a tragédie, že už nie je dosť zla na zemi? – pýtame sa. Prečo sa to stalo Bože, veď ja som ti tak veril a ty ... Boh nikdy nespí. Nie je starček, ktorý sem - tam pozrie na Zem, ako sa tu všetci trápime. Boh nie je policajt, aby nám rozkazoval. Dal nám slobodnú vôľu. A čo je vlastne tá slobodná vôľa? Krásne to opisuje svätý Augustín. "Božia všemohúcnosť končí tam, kde začína ľudská sloboda." (sv. Augustín)

cesta životomcesta životom

 

Boh nám dal až toľko veľa. Takú slobodu, do ktorej nezasahuje. Môžeme si slobodne vybrať. Je to len a len na nás, na nikom inom. On nás nikdy neopustí, aj keď sa my o to pokúsime.

Mnohí nepoznajú jeho moc. Nepoznajú jeho veľkosť a všemohúcnosť. Nepočúvajú jeho hlas. Nepoznajú jeho činy vo svojom živote a vravia tomu osud. Vyhlasujú o sebe, že sú kresťania. Ale možno iba na papieri. Tvrdia, že Boh tam niekde je a to je všetko.

Chceme si užiť život naplno, no na konci cesty ľutujeme svoje činy. Bojíme sa bolesti. Je to ten najväčší strašiak. Keď ideme k zubárovi, hneď prosíme o injekciu, aby sme nič necítili. Sme predsa ľudia, ktorí nemajú nejako v láske bolesť. Najjednoduchšie je sa jej vyhnúť – obísť ju. Ale len takto sa môžeme stať svätými.

Kto je vlastne svätý človek? Je to väčšinou osoba z biblie, ktorú si Boh vyvolil a nikto iný na to nemá právo. Ale to nie je pravda. Každý človek má právo stať sa svätým. Lebo iba svätí môžu vojsť do Neba.

Boh chce, aby každý z nás sa dostal do Neba. To je cieľom nášho dostatočne dlhého života . Nezmeškajme svoj život!!!

Mňa to veľmi oslovilo a snažím sa zo všetkých síl robiť všetko preto, aby som bol svätý. No každý deň mi dokazuje, že to nie je až také ľahké, ako to vyzerá. Aj, keď sa mi niečo nepodarí, nezvalím to na Boha, ale poviem: „Pane deje sa tvoja vôľa.“

Niekto s učí na chybách druhých, ale ja zatiaľ na svojich. A čakám ešte veľa faciek od života.

Musíme ísť proti prúdu, pretože dole s prúdom idú iba zdochnuté ryby.

Tak si vyberme!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.

DOMOV

Minúta po minúte: Rezník sa chce vrátiť k značkám STV a SRo

O post šéfa zabojuje deväť kandidátov.


Už ste čítali?